Authors

Home Authors
Aydın CINGI

Aydın CINGI

1944, inşaat mühendisi, siyaset bilimci. Şu anda “Sosyal Demokrat” ve “www.ReflectionsTurkey.com” aylık dergilerinin genel yayın yönetmenliğini yapmakta ve danışman olarak çalışmaktadır.

Cenk SİDAR

Cenk SİDAR

Cenk Sidar kurucusu olduğu Sidar Global Advisors (Sidar Küresel Danışmanlar) adlı araştırma ve stratejik danışmanlık şirketiyle uluslararası şirketlere ve finansal kuruluşlara stratejik danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Sidar, ABD’deki çalışmalarının yanında, Türkiye’de günlük ulusal gazetelere enerji ve dış politika konularında yazılar yazmakta, televizyon kanallarına siyaset, ekonomi ve enerji konularında mülakatlar vermektedir.

Dr. Burak COP

Dr. Burak COP

Dr, İKÜ. GS & Boğaziçi Üni'lerinde de ders verir // Assist.Prof. @ Kültür University& Guest Lecturer @ Galatasaray & Boğaziçi Universities

Dr. Can BÜYÜKBAY

Dr. Can BÜYÜKBAY

1983 yılı İstanbul doğumlu. İstanbul Erkek Lisesi’nin ardından ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını Bern Üniversitesi, doktorasını Zürih Üniversitesi’nde tamamladı. Zürih Üniversitesi’nde Felsefe, Siyaset Bilimi ve Tarih bölümlerinde dersler verdi. Köln Üniversitesi Jean Monnet Merkezi’nde misafir araştırmacı olarak bulundu.

Dr. Deniz TANSİ

Dr. Deniz TANSİ

Deniz Tansi, Yeditepe Üniversitesi’ndeki kurumsal göreviyle eş zamanlı olarak, ABD’de bulunan Portland State University Turkish Studies Center’da “affiliated faculty member” olarak halen hizmet vermektedir.

Dr. Nebil İLSEVEN

Dr. Nebil İLSEVEN

1959 İstanbul doğumlu.A.B.D.'de Siyaset Bilimi ve İktisat eğitimini tamamladı. BDDK Başkan Yrd. olarak kamu hizmeti yanında, bankacılık ve özel sektörde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Bu görevleri yanında Işık Üni. Yard.Doç.Dr. olarak Öğretim Üyeliği yapmaktadır.

Dr. Yunus EMRE

Dr. Yunus EMRE

İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesidir.

Mustafa AKCAN

Mustafa AKCAN

1989 yılında İstanbul, Beyoğlu’nda doğmuştur. 2006 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okumaya hak kazanmıştır. Lisans eğitimi döneminde Ankara merkezli TURKSAM akademik çalışmalar yapmış ve Cumhuriyet gazetesi ekonomi servisinde stajer olarak görev almıştır.

Önder İskender ÖZTURANLI

Önder İskender ÖZTURANLI

1963 yılında Sökede doğdu. Hacettepe Üniversitesini bitirdi. Uzun yıllar gazetecilik, öğretim görevliliği ve internet sektöründe çalıştı. Politika, ekonomi politik, sol düşünce, sosyo-ekonomik eşitsizlikler ve kültür politikaları üzerine çalıştı, yazılar yazdı. Dönemsel olarak T24 sitesinde, Yurt gazetesinde Köşe yazarlığı yaptı. Gedik Üniversitesinde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Yazıları zaman zaman Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmaktadır.